Premiksy dla koni - IBEKA PANTO

PANTO® Pure Nature Sieczka dla koni

Sieczka dla koni PANTO® jest niskokaloryczną mieszanką o wysokiej zawartości włókna na bazie wytłoków z jabłek, siana alpejskiego i lucerny wpływającą pozytywnie na układ trawienny i zachęcającą do dokładnego przeżuwania paszy.

Włókno stanowi istotny składnik codziennej diety Twojego konia. Przede wszystkim wpływa na prawidłowe trawienie i zdrowie układu pokarmowego. Wysoki udział strukturalnych składników tej paszy wspomaga dłuższe przeżuwanie i produkcję śliny. Dzięki temu mieszanka ta doskonale nadaje się dla koni nerwowych i zbyt szybko przeżuwających jak i dla pozostających dłuższy czas w boksie.

Bogate w tłuszcz komponenty tej paszy takie jak olej roślinny, nasiona lnu i nasiona słonecznika zapobiegają niedoborom w ten składnik, jednocześnie dostarczają wartościowych nienasyconych kw. tłuszczowych takich jak Omega 3 i Omega 6.

Zredukowana zawartość skrobii tej mieszanki sprawia, że idealnie nadaje się dla koni mających predyspozycję do wystąpienia ochwatu.

Zalety sieczki dla koni PANTO®

 • nie zawiera w swoim składzie zbóż
 • zredukowana zawartość skrobi
 • z jabłkiem i wiórkami kokosowymi
 • dodatek witamin i minerałów
 • produkt wolny od zanieczyszczeń , kurzu i substancji pylących
 • kw. tłuszczowe Omega 3 i Omega 6 oraz nasiona lnu dla zdrowia siersci

 

Wskazόwki stosowania:
Jako uzupełnienie pasz podstawowych dziennie do 500g na każde 100 kg m.c. lub jako uzupełnienie dotychczasowej paszy uzupełniającej jak musli czy pelletu.

Skad:
trester z jabłek (suszone skórki jabłek); siano alpejskie (posiekane, nie pylące); siekana lucerna (oczyszczona); siano pszenicy (nie pylące, oczyszczone); nasiona słonecznika; olej roślinny; owoc chleba świętojańskiego; skórki ziemiaków (suszone); wiórki kokosowe; chipsy czerwonych buraczków; nasiona lnu; płatki z grochu; zw. mineralne i witaminy.

Czytaj ulotkę.

PANTO® Mash z Wisan®-Lein

PANTO® Mash dla koni jest wysokojakościową mieszanką uzupełniającą,  w której skład wchodzą rόżnorodne wartościowe surowce bez dodatku owsa. Produkt ten doskonale nadaje się do żywienia koni rόżnych typόw użytkowania w tym sportowych.

PANTO® Mash dla koni:

 • dzięki zawartości róźnorodnych smakowo atrakcyjnych komponentów pasza ta jest chętnie pobierana przez zwierzęta; tym samym stanowi ciekawe uzupełnienie każdej dawki pokarmowej; szczególnie nadaje się ona dla koni z problemami układu trawiennego oraz eliminuje inne zaburzenia takie jak n.p. kolki
 • zawiera w swoim składzie wysoki udział uszlachetnionych nasion lnu w formie Wisan®-Lein ktόry dostarcza wartościowych kwasόw tłuszczowych Omega-3 (poprawia witalność oraz ogόlną wydajność, zapewnia gładką sierść)
 • preparat ten szczególnie nadaje się dla koni mających częste problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego, substancje śluzowe nasion lnu pęcznieją w żołądku oraz chronią jego wrażliwą powłokę
 • zioła zawarte w tej mieszance udrażniają drogi oddechowe, pozytywnie wpływają na układ trawienny oraz wspomagają układ odpornościowy; podatność na alergie zostaje skutecznie zredukowana
 • skutecznie aktywuje perystaltykę jelit, tym samym zapobiega powstawaniu procesów gnilnych w jelitach
 • szczególnie polecany jest dla koni starszych, chorych lub będących w okresie rekonwalescencji; skutecznie dostarcza energii nie obciążając przy tym układu trawienia
 • poprawia apetyt; dobrze akceptowany przez wszystkie konie
   

Wskazόwki stosowania:
Podawać wieczorem ok. 3x w tygodniu. 1 kg mieszanki PANTO® Mash für Pferde zalać ok. 2 l gorącej wody. Poczekać do napęcznienia ok. 15 min. koniom podawać na ciepło aby poprzez działanie ziół wywołać efekt inhalacji.

Czytaj ulotkę.